איזה מין מקום מקום כזה של מתנות קטנות כשאת נשבעת שלא תקני לעצמך רק לתינוק שנולד לחברה שלך, או ליומולדת שלו ואז פתאם את רואה תמונה שנוצרה מפסיפס של גזירי נייר ועולה על הפנים שלך חיוך ואת הסוף כולם יודעים. פתוח שבעה ימים בשבוע ובעצם נותן אפשרות לאנשים עובדים מקומיים ולתיירות מכל רחבי הארץ.

מדפים בחנות

חנות קטנה ומטריפה בקיבוץ דפנה, חנות מיוחדת ושונה

ארטי זאכן החנות

למה כאן כי אנחנו חיים בדפנה.

ממתי פברואר 2012.

לוקאליסטים (רזי) בוגרת בצלאל במגמת אמנות, בעבר 13 שנה מעצבת חנויות ראווה ברשת סטימצקי (יהודה) צורף ומורה לתכשיטנות.

הסיפור מאחורי כשעברנו לדפנה ולפתע התפנתה החנות הקטנה הזאת, וגילינו שנולדה הזדמנות ויש פוטנציאל למכור את התכשיטים של יהודה ולממש את הטעם האישי שלי וכך בלי לחשוב פעמיים לקחנו את המקום.

חזון להביא לצפון דברים יותר מיוחדים, שהם פופולרים במרכז ולתת מקום ליוצרים, לעבודות יד. גם דברים ממוחזרים ואקולוגיים, למשל, רבים מהצעצועים שלנו ממוחזרים וידידותיים לסביבה.
וגם: שכל אחד בכל גיל יוכל למצוא משהו, בתור מתנה, דורון אישי.

מתי הכי שמחה כשבאים יותר ויותר לקוחות מהאזור. כשחוזרים אלי ונורא מפרגנים ושמחים לבוא למקום הזה. כשמרגישים בבית וכל פעם יש שינוי וכל פעם משתנה.

אתגרים כל האג'נדה הזאת צריכה להיכנס ל-30 מ"ר, אז זה אתגר ראשון. אתגר שני הוא להיות מעודכן בדברים עכשויים שיוצאים לשוק. שהם בדרך כלל בעסקים קטנים, דומים לנו. והאתגר הנוסף, המרכזי אולי, הוא להתגבר על הקושי להיות רחוק מאיזורים שבהם האוכלוסיה צפופה יותר. אנחנו הנקודה הכי צפונית מהסוג הזה של החנויות. אז כדי שיכירו אותך ואת האיכויות שלך צריך הרבה סבלנות, כי בעצם רוב השיווק הוא מפה לאוזן. וגיליתי שצריך אורך רוח ועבודה קשה.

מה בפנים עבודות יד של יוצרים מקומיים ויוצרים בכלל מכל רחבי הארץ,  צעצועים מיוחדים, שלא ניתן להשיג בחנויות צעצועים רגילות. מחשבה על ימי ההולדת שמתרחשות באזור, כך שיוכלו לקנות מתנות שוות ומעניינות במקום צעצוע סיני. דברים שקשורים ביצירה, או במגע. מחזיקה דברים שהם יותר מאתגרים. חוץ מצעצועים יש בגדים לילדים ולילדות בעבודת יד כגון סריגה ותפירות. מתנות לידה לתינוקות ולאם, כלי בית מיוחדים ולפעמים עוד אקססוריז.

 

מה תעשו כשתהיו גדולים להמשיך ולפתח וכל פעם למצוא מוצרים ייחודיים. תמיד יש במה לפתח. קורים המון דברים של יוצרים בארץ שמחפשים מקומות כמו שלנו כדי להציג את הדברים שלהם.

 

ארטי זאכן – קיבוץ דפנה

לצפייה בעמוד העסק