בשבוע שעבר נערך במשרדי התאחדות המלאכה והתעשייה בת"א קורס שיווק בפייסבוק לעסקים קטנים שנועד לצייד את בעלי העסקים הקטנים בכלים פשוטים שיאפשרו להם להשתמש ברשת החברתית הפופולארית כדי לקדם את העסק שלהם.

ההתאחדות היא עמותה ללא כוונת רווח הפועלת לשיפור מצבם של העסקים הקטנים והזעירים במדינת ישראל, המהווים 88% מהעסקים בישראל. תמורת תשלום של עשרות שקלים בחודש, ההתאחדות מספקת לחבריה שירותי ייעוץ משפטי לייעול ההתמודדות מול עובדים, מייצגת את האינטרסים שלהם בוועדות הכנסת וכן פועלת מול רשויות המדינה להפחתת נטל הבירוקרטיה והרגולציה המוטל על עסקים אלה.

הישג כביר שרשמה ההתאחדות באחרונה היה אישור החוק להלוואות מימון המונים המאפשר גם לעסק קטן עם מחזור של עד מיליון שקל בשנה לגייס אשראי דרך פלטפורמות p2p מבלי להיות כפוף לפיקוח הנוקשה של הרשות לניירות ערך.

הקורס נערך במסגרת האקדמיה של ההתאחדות שמציעה לבעלי עסקים קטנים מגוון קורסים והרצאות בתחומי השיווק והמכירות. במשך שלושה ימים, למדו עשרות בעלי עסק – נגרים, קוסמטיקאיות, מעצבות ועוד – כיצד ניתן, בהשקעה מינימאלית של שעות בודדות בשבוע לבנות קמפיין שיווקי שימשוך אל העסק עוד לקוחות מרוצים.

כיום ברור שבניית עמוד עסקי בפייסבוק היא בגדר חובה עבור כל עסק, אולם המשתתפים בהרצאה למדו שכדי לקבל לידים חדשים – חלומו הרטוב של כל בעל עסק – אין מנוס מבניית קמפיין פרסומי שיאפשר להם לתזמן העלאת פוסטים לשעות השיא של לקוחותיהם ולהגיע לקהל לקוחות חדש, באמצעות כלי ה"טרגוט" של פייסבוק שיודעים לזהות מי מרשימת החברים של לקוחות העסק יכול להיות לקוח פוטנציאלי בעצמו.
במהלך הקורס, זכה כל משתתף ליישם את הכלים שנלמדו על העמוד העסקי שלו, ובסיומו, קיבלו המשתתפים חוברת עבה ובה פירוט התכנים שנלמדו בקורס. חשוב לציין כי גם עם סיום הקורס, בעלי העסקים שהשתתפו בו אינם לבד במערכה וזכאים לפגישת ייעוץ בחינם עם מדריכי האקדמיה, המשתייכים לחברת Success.

בסוף החודש, ייערך בהתאחדות קורס נוסף במסגרת האקדמיה שלה, הפעם תחת הכותרת: "מכירות בליגת הגדולים" – כיצד לנהל מערך מכירות של עסק קטן.

להורדת דף מידע