מהו מועדון לוקאליסט?

לוקאליסט הוא מיזם חברתי דיגיטלי שמטרתו ליצור מהפכה בעולם העסקים הקטנים והבינוניים בישראל.

הרעיון מאחורי המיזם הוא לאפשר לכל בעלי העסקים הקטנים והבינוניים בישראל לקבל חשיפה באינטרנט ובסלולר ולהגיע ללקוחות חדשים, מבלי שיצטרכו להשקיע בכך שקל.

בלוקאליסט ניתן למצוא בתי עסק קטנים ומקומיים ונותני שירותים מכל מקום בארץ, באמצעות מנוע חיפוש קל ופשוט, לקבל את כל המידע הרלוונטי על העסק, כולל תמונות, סרטונים, מיקום ופרטי התקשרות של בעל/ת העסק.

מי בכלל צריך את זה?

מכירים את זה שאתם מגיעים למקום חדש ולא מוכר, ואתם רוצים לדעת אילו מקומות מעניינים נמצאים בו, אילו פינות חמד מקומיות, גלריות, מסעדות ומקומות בילוי מעניינים ישנם בסביבה? לוקאליסט יאפשר לכם למצוא בדיוק את אותם עסקים מקומיים מיוחדים, להגיע אליהם בקלות רבה ועל הדרך גם לתמוך בכלכלה המקומית.

מחפשים מוצר או שירות במקום מגוריכם? שיפוצניק/ית? ספר/ית כלבים? מפעיל/ת ימי הולדת? מורה למנדולינה? בלוקאליסט תוכלו למצוא את כל בעלי העסקים שאתם מחפשים באמצעות חיפוש אזורי או לפי קטגוריות העיסוק. בקלות רבה וללא כל מאמץ.

ממה לוקאליסט שונה מגוגל ופייסבוק?

כדי לקדם עסק בפייסבוק או בגוגל נדרש תקציב פרסום של כמה מאות שקלים בחודש. לא לכל בעלי העסקים יש את היכולת הכלכלית לממן פרסום כזה, בעיקר כשהמתחרים של העסקים הקטנים הם לעיתים קרובות קונצרנים וחברות ענק שמשקיעות אלפי שקלים בפרסום באינטרנט.

לוקאליסט הוקם במטרה לקדם את אותם עסקים שזקוקים לחשיפה, אך אין בידם את התקציב לבניית אתר או לפרסום מתמשך באינטרנט.

כמו כן, בפייסבוק/גוגל/וויקס ושאר פתרונות ה״חינם״ אותם עסקים קטנים יושבים על פלטפורמה שמקדמת גם תאגידים, רשתות, פוליטיקה ועוד הרבה ג׳אנרים שונים שהמשמעות היא תחרות עצומה לעסק הקטן.

מי יכול להצטרף?

כל עסק קטן או בינוני שאינו פרוס על יותר משלושה סניפים. כלומר אם אתם מורים ליוגה, יש לכם נגריה, בית קפה מקומי, צרכניה וכו׳

מי לא יכול להצטרף?

עסקים גדולים ו/או רשתות מעל לשלושה סניפים ובינתיים גם איננו עוסקים בתחום הלינה כמו בתי הארחה, צימרים או מלונות. אמנם צימר הוא כמעט בהגדרה עסק קטן אך קיימים אין ספור מוקדי פרסום ברשת לעסקים מסוג זה.

מי עומד מאחורי המיזם?

אנחנו יותם פראג ונועה שרף, מתכנת ומעצבת, תושבי קיבוץ דפנה שבאצבע הגליל ועסק קטן בעצמנו.
כשעברנו מהמרכז צפונה גילינו כמה חסר לנו מקום שבו נוכל ללמוד ולהכיר מי הם העסקים הקטנים בסביבתנו.

מהניסיון שלנו בבניית אתרים מצאנו שרוב בעלי העסקים הקטנים מעוניינים בנוכחות דיגיטלית, אבל רבים מהם אינם יכולים להרשות את ההוצאה הכרוכה בכך.
לכן הקמנו את לוקאליסט כבמה שנועדה לתת מענה לעסקים קטנים המחוברים לקהילה ולסביבה שבה הם פועלים.

מה אנחנו מרוויחים מכל הסיפור?

בראש ובראשונה לוקאליסט הוא מיזם חופשי וחברתי. אנחנו מפעילים אותו באהבה. יש לדבר הזה עלויות. אנחנו צריכים לתחזק את השרתים, התכנתים ואנשי הצוות שמקדמים את המיזם. אנו נציע לעסקים שירצו לשדרג את עמוד העסק שלהם לעשות זאת בתשלום על פי תעריפים הוגנים. בהמשך נציע עוד שירותים ומוצרים שיגדילו את הפורטל, יעשירו אותו ויהפכו אותו לדינמי ונחשק על ידי קהל מגוון וגדול.

אפשר להצטרף?

בוודאי! פנו אלינו עם הפרטים של העסק שלכם ונשמח לצרף אותכם למועדון.

אין לי עסק אבל איך אני יכול לעזור?

אם אתם מכירים בעל/י עסק/ים שעומד/ים בקריטריונים צרו איתנו קשר.
תוכלו לשתף את העסקים המועדפים עליכם ברשתות החברתיות ולספר לחברים על לוקאליסט.
תעשו לייק לעמוד הפייסבוק של לוקאליסט.