למה כאן החלום לגור בצפון ולגדל את הילדים שלי בקיבוץ הוא מילדות. מאז שהייתי בת ארבע וביקרנו כמה ימים בקיבוץ עמיר ונשאר עלי אימפקט מטורף. ולמרות שרוב חיי המוקדמים חייתי באורגניות של ערים גדולות באיזה שלב, הכמיהה של הנפש לירוק ולכחול ולשקט ולטבע ומרחבים הכריעה. אז יום אחד הגעתי לכאן במקרה, או שלא במקרה, בעקבות חברה, ואיך שהאוטו עצר ידעתי שהגעתי.

ממתי זה היה כשחזרנו מניו יורק. שנת 2008 המורָה לסַפָּרות טבעית תומר רשף, פתחה קורס ומיד עם תום הקורס התחלתי לעבוד. כשעברתי הנה, שכרתי קרוון למגורים ובו גם המספרה. בנוסף אני יוצאת מדי פעם לספר בתל-אביב או במקומות אחרים. כמה בנות מתאחדות ועושים יום תספורות כזה וזה נורא כייף.

 

לוקאליסטית בת 42, גרושה ואם לשני בנים שהספרות היא אמנות עבורה אמנות הצורה – היא מפסלת בשיער ואמנות ההתחברות עם המסופרת. כל תספורת היא מפגש חד פעמי.

הסיפור מאחורי מאז הילדות בהרצליה אני בעניין של אמנות. בתיכון למדתי עיצוב חלונות ראווה ושילוט וכשגדלתי הלכתי ללמוד במדרשה לאמנות של בית ברל, נדדתי מתל-אביב לניו-יורק וחזרה וכבר הייתי עם הלב בתוך העולם של הספרות כשסיפרתי שותפים לדירה בתל אביב וכשעבדתי כחופפת במספרות בישראל ובניו-יורק, אבל רק כשתומר רשף פתחה מספרה בשדרות רוטשילד ונכנסתי לעבוד אצלה התוודעתי לצד האינטליגנטי והלא פרחי בספרות. הייתה אווירה מגניבה, במספרה שלה, לא שגרתית.

חזון השאיפה שלי הוא שנשים יאהבו את השיער הטבעי ללא החלקות ופאן וחומרים שהורסים את השיער לעיתים עם נזק בלתי הפיך. אני לא בקטע מטיף. שכל אחת תעשה מה שטוב לה אבל אפשר גם אחרת. אני גומלת נשים מצבע. איך לצבוע חכם, לטשטש את הלבן בצורה חכמה. יש טריקים שעושים גוונים ואז לא צריך לצבוע את כל הראש ואז זה גם צעיר ומדליק. 

מה בפנים ספרות טבעית היא שיטת ספרות שונה מהספרות הקלאסית, יש בה המון מחשבה ועומק. גישה שלא רואה רק את "הראש" אלא את כל האישה המסתפרת. ומתחשבים בה. זאת גישה שפותרת המון בעיות לכל מיני סוגי שיער. לכל אלה שאומרות על השיער שלהן שהוא "מאתגר". התספורת הזאת מאפשרת לכל אחת לחפוף את השיער ולנער אותו וזהו הוא מסתדר. הוא פשוט מסתדר טוב. אני מרגישה שאני עוסקת למעשה באמנות, שאני סוג של מפסלת בשיער. עובדת המון עם האינטואיציה שלי ועם הקשרים שמתפתחים עם המסופרות. הזמן של התספורת הוא מפגש. זה אני והיא. וקורים לפעמים דברים מרגשים וזה מאד ממלא. מקבלת המון אהבה.

 

אתגרים אני גרושה עם שני ילדים אני בהתנהלות מטורפת. זה לא קל אבל אין תלונות כי מאד עוזר שהמספרה בבית ולמעשה זה מה שרציתי להיות; אמא במשרה מלאה שמחכה לילד כשבא הביתה וגם מפרנסת את עצמה והילדים בכבוד.

מתי הכי שמחה אני הכי שמחה, כשבאה אלי מישהי ואומרת לי שאף פעם לא יצאה מחייכת אחרי תספורת ואז יוצאת ממני מאושרת ובהלם טוטלי וזה הכי הכי ממלא אותי.


מה תעשי כשתהיי גדולה אני חושבת שדי מצאתי את עצמי. אבל אני גם אוהבת הרפתקאות ואקשן ואני חושבת שדרך החלומות שלי להגיע לעוד מסתפרות בעוד מקומות אני אמשיך ואצליח להגיע לכל מיני מקומות עם המספריים.

 

מספרה טבעית – מאיה ולסקז

לצפייה בעמוד העסק