ממתי ואיפה מלמדים יוגה בגליל משנת 2010, עוד לפני שהכרנו אבל שמענו רבות זה על זו. שנתיים אחר כך הפכנו לזוג, היוגה איחדה בינינו. השיעורים שלנו מתקיימים בכל רחבי הצפון ובעיקר בשאר ישוב והתלמידים מגיעים מרדיוס די רחב – מקצרין, בדרום ועד מטולה ונווה אטי"ב בצפון.

מה בפנים השיעורים מתקיימים במקומות שונים על פי מערכת שעות קבועה. שנינו למדנו והתנסינו בזרמיי יוגה שונים, ומכל זרם קיבלנו מתנות חשובות וייחודיות. בשיעורים שלנו אנו משלבים את מתנותינו כפי שמבינים ומאמינים. ברגע הנכון ובמקום הנכון יהיה לנו סטודיו משלנו, אך בינתיים אנחנו מגלים שמה שאנחנו מביאים לכל המקומות הוא העיקר; האיכות, הידע, החכמה, הניסיון הולכים אתנו לכל המקומות שבהם השיעורים מתקיימים ומגיעים צעירים, מבוגרים, נשים, גברים, הריוניות, נשים אחריי לידה, ועוד.

הסיפור מאחורי שנינו התאהבנו ביוגה ממבט ראשון, ועברנו מסע ארוך ומופלא בדרך. אני, עדי, מתרגלת יוגה מגיל עשרים, פגשתי את היוגה כשהייתי חיילת, ומיד שמעתי את הצליל ששומעים כשנשמה נפגשת עם ייעודה, חוויתי תחושה של היזכרות עמוקה של הדרך שבה בחרתי ללכת בחיים האלו, ואת התחושה שעולם חדש מופלא נגלה לפניי. והיום, חמש עשרה שנה אחריי, התשוקה שלי שם עדיין גדולה, עולם היוגה ממשיך לרתק אותי, לחדש לי, ולרגש אותי ממש כמו בהתחלה. נדב פגש את היוגה לראשונה בגיל עשר, כאשר התאמן בקראטה. דוד שלו לימד אותו כמה תרגילים ביוגה וחשף אותו לספר יוגה אשר ריתק אותו. מאוחר יותר, בגיל 26, החל לתרגל יוגה ברצינות, ולראות זאת כדרך חיים.

 חזון אנחנו מאמינים בדרך היוגה ככלי טרנספורמטיבי ומהפכני ליצירת שינוי חיובי בעולם, וגם אחריי מאות פעמים של תרגול מופתעים מחדש כמה שמחה, בריאות, חיוניות, וריפוי התרגול מביא לחיינו ולחיי תלמידנו.  אנחנו רואים את תרגול היוגה כמעיין נובע של למידה, התפתחות, אושר ואהבה. השאיפה שלנו היא להמשיך לגדול ולהתפתח בדרך זו, ולהגיע לקהל רב ומגוון של אוכלוסיות שונות. להמשיך לנוע מתוך חדוות עשייה, תשוקה, השראה, ואהבה. כאשר מונעים מתוך המקומות האלו – הצמיחה והשפע מגיעים. רואה את שני התחומים האלו – ריפוי ויצירה מתחברים בדרך שלי.

למה אנחנו כאן הגליל העליון הוא הבית. נדב הוא בן קיבוץ דפנה אשר נדד רבות בארץ ובעולם, ולבסוף חזר הביתה. אני גדלתי בנתניה, והגעתי לגליל בגיל 23, בתחילת 2009. הרגשתי מיד בבית וכאשר נדב ואני הכרנו, כבר היה ברור לשנינו שכאן נשארים וכאן באזור נבנה את ביתנו. שני ילדינו, ראני וענבר, גדלים קרוב לטבע, ובחברת אנשיי הגליל העליון.

אתגרים כל עצמאי עובר רגע של התפכחות שבו מגיעה ההבנה, שיש להשקיע זמן ואנרגיה בשיווק. עברתי שנים רבות שבהן המחשבה על שיווק הרתיעה אותי מאד והייתי באה שוב ושוב לשיעורים כמעט ריקים. היום, אני מרגישה שהאתגר הזה מאחוריי, ואני מסתכלת על כך מזווית אחרת – איזה כיף שאני חיה בעידן שבו הרשתות החברתיות נותנות לי במה מלאה, חינמית וללא הגבלה, שבה אני יכולה לתת את המתנה שלי לעולם בחופשיות, ביצירתיות ובהשראה.  תקופת הקורונה הביאה אתה אתגרים נוספים, אחרים שדרשו פתרונות יצירתיים. מאז האביב האחרון, ערוץ היוטיוב שלי, שמכיל בתוכו תרגוליי יוגה חינמיים, זכה למאות צפיות כל יום. מתרגלים רבים, חלקם מכירים אותי מהסטודיו, ואת חלקם מעולם לא פגשתי, העבירו לנו כסף על הסרטונים, מבלי שביקשנו שקל. אנו מוקפים באנשים טובים ובהערכה. זאת חוויה מרגשת ומחממת לב.

מתי הכי שמחה אני הכי שמחה כשאני עם הילדים שלי, אלו גם הרגעים הכי מאתגרים, אבל גם רגעים של גאווה ונחת, ואלו רגעיי יוגה מאוד משמעותיים, מכיוון שהם טומנים בחובם הזדמנות ללמידה, התבוננות, ונוכחות. תחושת שמחה היא גם לדעת שאני חיה הלכה למעשה את מה שאני מלמדת; כי כשאני מתרגלת יוגה הפה והלב הוא אחד, שם אני נזכרת למה בחרתי לעשות את מה שאני עושה ואני חווה הגשמה ואושר.

מה נעשה כשנהיה גדולים נכון להיום, הרצון הוא להמשיך את מה שעושים כעת, התנועה הטבעית היא גדילה והתפתחות, ואנו רוצים להמשיך לראות את המטרה הרחבה של היוגה לנגד עינינו.

הכוונה היא להמשיך ללמד יוגה, ולתת מענה ליותר ויותר תלמידים. אנו שואפים להמשיך ללכת בדרך מתוך בחירה וחופש, ומתוך חיבור לעשיה שלנו. אני מאחלת שהמעיין הנובע של החוכמה וההשראה ימשיך לנבוע בתוכנו.

עדי ונדב ארד

לצפייה בעמוד העסק